ДИМОСКИ: ОХРИЃАНИ ГИ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ И ОГРАНИЧУВАЊАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ

Ваква е синоќешната слика во Охрид во 21 часот, откако на сила стапи полицискиот час.

Порпаротлот на СВР Охрид, Стефан Димоски извести дека охриѓани ги почитуваат мерките и ограничувањата за движење од 21 до 06 часот.

Охрид, вечерва е празен а на улиците само полициски службеници кои се грижат за безбедноста, вршат патроли низ градот и приградските населби со цел доследно спроведување на мерките за спречување на ширењето на коронавирусот. Охриѓани ја покажаа свеста и совеста. Сепак, апелирам да седиме дома, да се грижиме за хигиената и да не излегуваме без нужна потреба.– напиша Димоски

Image may contain: night and outdoor

Image may contain: night and outdoor
Image may contain: night, sky and outdoor
Image may contain: night, sky, bridge, outdoor and water