КАЈ ДВЕ ЛИЦА ПРОНАЈДЕНА ДРОГА

Во полициска акција, синоќа после полноќ, од слобода се лишени две лица поради поседување на наркотични супстанци.

Едното лице е 35 годишен стружанец кај кое е пронајдено прашкаста материја на улица „ Партизанска “.

А другото е 22 годишен скопјенец кај кого е пронајдена марихуана на улица „Туристичка “

Пријави ќе бидат поднесени на двете лица после целосно документирање на случаите.