ПОСЛЕ ДВЕ ПОБЕДИ ,ОХРИД ПОРАЗЕН ВО КИЧЕВО

Во рамките од 10та рунда во Втората македонска фудбалска лига-запад денеска во Кичево се одигра наптреварот помеѓу ФК Велазерими од Кичево и ФК Охрид .

На полувреме мечот заврши без голови иако и едниот и другиот тим имаа по една прилика, меѓутоа на крајот Велазерими издвоија победа со два гола разлика.

Натпреварот заврши 3:1 за Велазерими .

Охрид имаше серија на две победи пред овој натпревар , а следното гостување на ФК Охрид е кај тимот во Гостивар.