ПРОЛЕТ 2020

Модни трендови за пролет 2020 што можете да ги носите и сега

Сигурно мислите дека е премногу рано за да разговараме за пролетните трендови, но се лажете, бидејќи модата е секогаш да бидете барем еден чекор пред актуелната сезона. Токму затоа и сите модерни девојки веќе ги подготвуваат своите омилени модни комбинации за убавото време.

Ако сакате и вие да бидете подготвени за топлите пролетни зраци сонце, ова се шест тренда кои морате да ги знаете, а поголемиот дел од нив можете да ги носите уште сега.


Темен тексас

Кога ќе пристигне пролетта скоро сите облекуваат силни и светли бои, но тоа нема да биде случајот и со фармерките. Во новата сезона ќе се носат темни нијанси, па дури и во црна боја.


Откачени мантили

Класичните мантили во новата сезона малку ќе „откачат“ и ќе бидат украсени со карнери и други интересни и невообичаени детали.

Сатен

Нежната ткаенина ќе доминира во сезоната која ни следува, а најдобро изгледа на женствените фустани и софистицираните блузи.


Ориентален принт

Најпопуларниот пролетен принт добива ориентална трансформација и оваа сезона ќе се носат цветни парчиња облека инспирирани од Блискиот Исток.

Голи рамена


Овој тренд е апсолутен хит веќе неколку сезони, модните трендсетерки, актерките и пејачките веќе го обожаваат а не се сомневаме дека и вие исто така. Не се двоумете, наместо тоа побрзајте да го вклопите во вашиот секојдневен стил.

Пастелни нијанси

На бебешко розовата оваа пролет ѝ се придружуваат и сите останати пастелни нијанси, а најпопуларна ќе биде виолетовата, која е најавена како хит боја за 2018-та година.

Primary category:?                     Auto select a category                                             ВЕСТИ – [ id: 35 ]                                              – МАКЕДОНИЈА – [ id: 34 ]                                              – ОХРИД – [ id: 36 ]                                              – СВЕТ – [ id: 37 ]                                             Видео – [ id: 33 ]                                             ЗАНИМЛИВОСТИ – [ id: 41 ]                                             ИЗБРАНИ СТАТИИ – [ id: 2 ]                                             КОЛУМНИ – [ id: 38 ]                                             КУЛТУРА – [ id: 39 ]                                             Некатегоризирана – [ id: 1 ]                                             ОХРИД ЛАЈФ СТАЈЛ – [ id: 625 ]                                              – ВИДЕО – [ id: 628 ]                                              – КНИГА – [ id: 947 ]                                              – НАСТАНИ – [ id: 629 ]                                              – ФОТО – [ id: 627 ]                                             ОХРИД НАЈТ ЛАЈФ – [ id: 626 ]                                             СПОРТ – [ id: 40 ]                                     If the posts has multiple categories, the one selected here will be used for settings and it appears in the category labels.Sidebar position:?

Custom sidebar:?Default SidebarSubtitle:This text will appear under the titleQuote on blocks:Show a quote (only when this article shows up in blocks that support quote and only on blocks that are on one column)Source name:This name will appear at the end of the article in the “source” spot on single postsSource url:Full url to the sourceVia name:Via (your source) name, this will appear at the end of the article in the “via” spotVia url:Full url for viaToggle panel: Yoast SEO Premium

Yoast SEO Premium

Toggle panel: Header and Footer

Header and Footer

 Disable top injection
 Disable bottom injectionOpen publish panel

  • Document
  • Block

ImageInsert an image to make a visual statement.

Image Settings

Alt Text (Alternative Text)

Alternative text describes your image to