СЛАБ ЗЕМЈОТРЕС ПОЧУВСТУВАН ВО ОХРИД

Земјотрес со јачина од 2.1 степени регистриран во Албанија е почувствуван во Охрид. 

Епицентарот бил на 25 километри од градот. 

Потресот бил на длабочина од 3 километри, и е почувствуван попладнево.