Telekabel Mobil

ЗАНИМЛИВОСТИ

Општина Охрид започна кампања за подигање на јавната свест за превенција од Корона вирусот Ковид 19 . Граѓанскиот...

ПРОЛЕТ 2020

Модни трендови за пролет 2020 што можете да ги носите и сега Сигурно мислите дека е премногу рано за...
Најголемата тајна на успешните жени и сите луѓе воопшто, се нивните навики. Тие имаат редовни дневни рутини, а некои од нив се...
Секоја жена има барем еден дел од нејзиното тело на кое и не е баш горда и би сакала тоа да го...
Мега ѕвездата Северија Којич на естрадата важи за некрунисата кралица на стилот. Атрактивната пејачка посветува големо внимание на својот стајлинг и има...

„Oscars“ 2020

Погледнете и проценете кои беа актерите со најдобриот аутфит 92-то издание на доделувњето на филмските награди „Oscars“. Иако се номинациите...